Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca Baranowo 6 grudnia 2025 r.
Świąteczny dar w kwocie 60.000,00 złotych otrzymał Rodzinny Dom Dziecka z Lewina Brzeskiego, który w 2024 r. ucierpiał w powodzi.
Niebawem rozpocznie się budowa nowego Domu w bezpiecznej lokalizacji tj. w miejscowości Łosiów, a ofiarowane fundusze posłużą na rozpoczęcie prac budowlanych.
Zaszczycili nas swoją aktywną obecnością i wyrazami poparcia: Senator RP Pan Waldy Dzikowski, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Katarzyna Kretkowska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne Pan Wojciech Janczewski.
Dzieci zostały obdarowane słodyczami i podarunkami od Gminy Tarnowo Podgórne.
Uroczystość była także okazją do podsumowania 45 lat działalności naszej organizacji oraz podziękowania tym wszystkim, którzy przez te lata wspierali działalność dla dobra potrzebujących dzieci.
Pan Waldemar Dziwisz wraz z synami Adrianem i Mateuszem zadeklarowali na dalsze lata stałą pomoc stowarzyszeniu.
Uroczystość wręczenia darów serca z okazji Dnia Dziecka Marylin 31 maja 2025 r.
Pomoc finansową otrzymały placówki opiekuńcze w Trzciance i Krzyżu Wielkopolskim
z przeznaczeniem na poprawę warunków lokalowych, Rodzinny Dom Dziecka w Chełmnie na kontynuację budowy nowej siedziby, dzieci z Gminy Drawsko na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Wartość łączna upominków: 96.400,00 złotych.
Uroczystość objął Patronatem Honorowym Pan Grzegorz Bogacz Starosta Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego, który wraz z Panią Izabelą Bobińską Członkinią Zarządu Powiatu oraz Panią Renatą Wujec Przewodniczącą Rady Miasta Czarnków obdarował Podopiecznych dodatkowymi podarunkami.
Spotkanie w Marylinie zaszczyciła swoją aktywną obecnością Pani Posłanka Maria Małgorzata Janyska.
Patronat medialny sprawowała TVP3 Poznań: serdecznie dziękujemy! To zawsze od wielu lat owocuje i przyciąga Ludzi Dobrej Woli!
Po zakończeniu spotkania dzieci oraz goście uczestniczyli w pokazie udzielania I pomocy oraz grach zręcznościowych przygotowanych przez jednostki OSP w Miałach i Piłce.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania:
Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca 7 grudnia 2024 r.
Sobota 7 grudnia o godz. 12.00 na trwale zapisała się w historii działań Stowarzyszenia Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot: gwiazdkowe przekazanie darów serca odbyło się w nowo wybudowanym pomieszczeniu, które w nieodległej przyszłości posłuży działalności gospodarczej naszej organizacji.
Stowarzyszenie obdarowało Rodzinny Dom Dziecka z Chełmna kolejną transzą funduszy w kwocie 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wybudowanie i wyposażenie kotłowni.
Kwotą 10 tysięcy złotych obdarowane zostały dzieci z „Przyjaznego Domu” w Trzciance. Fundusze te spełniły marzenia wyrażone w listach do św. Mikołaja: największy podarunek w postaci laptopa otrzymała studentka, wychowanka z najdłuższym stażem.
Uroczystość uświetnił świąteczny występ Pań Marty Szydlik i Barbary Krenz oraz Pana Grzegorza Kujawy, który przejmująco wykonał „Hymn o miłości” dedykowany Ludziom Dobrej Woli skupionym wokół idei naszej organizacji.
Uroczystość wręczenia darów serca z okazji Dnia Dziecka 2024 r.
W dniu 25 maja 2024 r. w siedzibie stowarzyszenia odbyła się tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Dziecka, podczas której darczyńcy przekazali pomoc finansową potrzebującym dzieciom.
Obdarowani w tej edycji:
- Rodzinny Dom Dziecka Przystań z Chełmna (województwo kujawsko – pomorskie) prowadzony przez Państwa Beatę i Bogdana Byczek, którzy tworzą rodzinę dla trzynaściorga dzieci, w tym z niepełnosprawnościami: kwota 50 tys. na kontynuację budowy Domu dla podopiecznych, w którym będzie miejsce także dla tych dzieci, które po uzyskaniu pełnoletności pozostaną ze swoimi przybranymi rodzicami.
- Rodzina Zastępcza z Jeleniowa (gmina Nowa Słupia, województwo świętokrzyskie), w której opiekunem prawnym dla dziewięciorga rodzeństwa Piątków jest babcia dzieci: kwota 20 tys. z przeznaczeniem na zakup materiałów budowlanych niezbędnych do stworzenia pokoi na poddaszu częściowo wyremontowanego domu.
Oprawę artystyczną spotkania zapewnili: młodzi artyści z Prywatnej Szkoły Muzycznej „Gramofon” pod kierunkiem Pani Marty Szydlik oraz iluzjonista Pan Łukasz Szydlik.
Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca 2 grudnia 2023 r.
W sobotę 2 grudnia o godz. 12.00 Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot w swojej siedzibie w Baranowie przy ul. Wiosennej 61 otworzyło mikołajkowy wór z podarunkami dla dzieci osieroconych i niepełnosprawnych:
- największy podarunek związany był z przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami: fundusze dla Rodzinnego Domu Dziecka w Chełmnie z przeznaczeniem na budowę nowego DOMU. Właśnie takie dzieci są w pieczy zastępczej i to w warunkach rodzinnych! Pozyskani dla tej życiowej sprawy darczyńcy złożyli się na kwotę, która znacząco przyśpieszy wybudowanie nowego, większego domu w stanie surowym,
- obdarowanymi były także dzieci z poznańskiej placówki opiekuńczej, które opisały swoje marzenia w listach do św. Mikołaja, a stowarzyszenie przekazało fundusze na ich realizację.
Uroczystość uświetnił świąteczny występ wokalny oraz pokaz iluzjonisty, a zakończył wspólny obiad.
Uroczystość wręczenia darów serca z okazji Dnia Dziecka 2023 r.
Tegoroczne obchody święta dzieci odbyły się 27 maja o godzinie 12.00 w siedzibie organizacji
w Baranowie przy ulicy Wiosennej 61.
Obdarowanymi wsparciem finansowym zostali wychowankowie dwóch poznańskich placówek opiekuńczych oraz dzieci z terenu Ukrainy, które znalazły schronienie w Wiosce Dziecięcej SOS
w Biłgoraju. Dodatkowym podarunkiem, przyjętym przez dzieci z ogromną radością, były plecaki z niespodziankami od Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym. Przebieg spotkania był tłumaczony na język ukraiński przez dr Ryszarda Kapidurę, wiceprezesa stowarzyszenia Polska – Ukraina.
Pani Walentyna Maksymenko, matka zastępcza obdarowanych i osieroconych dzieci z miejscowości Browary koło Kijowa, we wzruszającym wystąpieniu podziękowała wszystkim Polakom za wyrazy solidarności z walczącą Ukrainą i zapewniła, że gościnność i empatia z jaką spotkali się w naszej gminie na zawsze pozostanie w ich sercach.
Wszystkim uczestnikom dopisywał humor, do którego przyczynił się pokazem czarów i magii iluzjonista Pan Łukasz Szydlik. Uroczystość w Baranowie zakończył koncert w wykonaniu poznańskiej artystki Marty Grabowskiej dedykowany Ludziom Dobrej Woli, którym los dzieci osieroconych jest bliski sercu oraz wspólny obiad.
Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca w dniu 10 grudnia 2022 r.
Począwszy od 1981 r., każdego roku przed Gwiazdką, Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot przekazuje podopiecznym dary serca ufundowane dzięki ofiarności sympatyków naszych działań. Przez ponad 40 lat uroczystości te odbywały się systematycznie w różnych miejscach na terenie całego kraju.
W dniu 10 grudnia br. o godz. 12.00 po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w siedzibie stowarzyszenia w Baranowie przy ulicy Wiosennej 61 inaugurując cykl kolejnych, bezpośrednich spotkań darczyńców z beneficjentami.
Z okazji jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenie otrzymało dar wyjątkowy: modernizację pomieszczeń siedziby organizacji i jej przystosowanie do organizowania tej i następnych uroczystości wręczania darów.
Dobroczyńcą głównym gwiazdkowej uroczystości była Pani Barbara Lewandowska, która w minionych latach współpracowała ze Stowarzyszeniem, a tym razem ufundowała wsparcie finansowe dla dzieci z trzech domów dziecka (po 10 tys. PLN dla każdej placówki). Obdarowane zostały dzieci z dwóch wielkopolskich domów dziecka oraz jednego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, z którym współpracujemy od wielu lat przy usamodzielnieniu wychowanków oraz pomagając przy remoncie tej placówki.
Uroczystość w dniu 10 grudnia 2022 r. to także wspomnienia z 4 dekad działalności: zebrani obejrzeli film dokumentalny z 1982 r. poświęcony początkom naszej działalności, udostępniony przez TVP Poznań na tę okoliczność.
Były niespodzianki artystyczne (pokaz iluzjonisty), wzruszenia oraz wspólny obiad.
Działacze szczególnie zasłużeni zostali uhonorowani Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”.
Spotkanie jubileuszowe z okazji 40-lecia działalności
W sobotę 25 czerwca 2022 r. w siedzibie stowarzyszenia odbyło się
jubileuszowe spotkanie członków naszej organizacji. Chwilą ciszy
uczciliśmy pamięć o Tych, których miejsce puste jest tylko fizycznie.
Wspominaliśmy szczególne wydarzenia z naszej historii utrwalone na
kartach okolicznościowego folderu.
Szczególnie miłym podsumowaniem czterdziestolecia działalności
stowarzyszenia jest reportaż poznańskiej Telewizji pt. Ludzie otwartych
serc - link poniżej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!