Możesz Pomóc - Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot

 
Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2023 jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP” prowadzonego we współpracy z IWOP.English

Rys historyczny

Nasi Podopieczni

Jesteśmy Wam wdzięczni

Ludzie Stowarzyszenia

Pro memoria

Inicjator założenia Stowarzyszenia

Nasza siedziba

Przesłanie Witolda Bońkowskiego

Bądźmy w kontakcie

Okiem kamery

Aktualności

Sponsorzy Główni uroczystości
        przekazania darów serca
        z okazji Dnia Dziecka i Gwiazdki


Ambasadorowie idei Stowarzyszenia

Sprawozdanie OPPStowarzyszenie Pomocy
Mieszkaniowej dla Sierot


Baranowo k. Poznania
ul. Wiosenna 61
62-081 Przeźmierowo

Numery rachunków bankowych:
Santander Bank Polska
22 1090 1346 0000 0000 3401 4507
SWIFT: WBKPPLPP

PKO Bank Polski S.A.
36 1020 4027 0000 1902 0031 3718

USD: PKO BP S.A.
71 1020 4900 0000 8902 3439 1675
BIC (SWIFT): BPKOPLPW


NIP 777 14 04 561
KRS 0000052441

tel. (+48) 786 916 071
e-mail: spmds1981@wp.pl

Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca 2 grudnia 2023 r.

W sobotę 2 grudnia o godz. 12.00 Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot w swojej siedzibie w Baranowie przy ul. Wiosennej 61 otworzyło mikołajkowy wór z podarunkami dla dzieci osieroconych i niepełnosprawnych:
- największy podarunek związany był z przypadającym 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami: fundusze dla Rodzinnego Domu Dziecka w Chełmnie z przeznaczeniem na budowę nowego DOMU. Właśnie takie dzieci są w pieczy zastępczej i to w warunkach rodzinnych! Pozyskani dla tej życiowej sprawy darczyńcy złożyli się na kwotę, która znacząco przyśpieszy wybudowanie nowego, większego domu w stanie surowym,
- obdarowanymi były także dzieci z poznańskiej placówki opiekuńczej, które opisały swoje marzenia w listach do św. Mikołaja, a stowarzyszenie przekazało fundusze na ich realizację.

Uroczystość uświetnił świąteczny występ wokalny oraz pokaz iluzjonisty, a zakończył wspólny obiad.


Zapraszamy do obejrzenia programu publicystycznego poznańskiej Telewizji związanego z tym wydarzeniem charytatywnym:
https://www.youtube.com/watch?v=v-fmDTeS5Z8


Uroczystość wręczenia darów serca z okazji Dnia Dziecka 2023 r.

Tegoroczne obchody święta dzieci odbyły się 27 maja o godzinie 12.00 w siedzibie organizacji w Baranowie przy ulicy Wiosennej 61.

Obdarowanymi wsparciem finansowym zostali wychowankowie dwóch poznańskich placówek opiekuńczych oraz dzieci z terenu Ukrainy, które znalazły schronienie w Wiosce Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Dodatkowym podarunkiem, przyjętym przez dzieci z ogromną radością, były plecaki z niespodziankami od Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym. Przebieg spotkania był tłumaczony na język ukraiński przez dr Ryszarda Kapidurę, wiceprezesa stowarzyszenia Polska – Ukraina.

Pani Walentyna Maksymenko, matka zastępcza obdarowanych i osieroconych dzieci z miejscowości Browary koło Kijowa, we wzruszającym wystąpieniu podziękowała wszystkim Polakom za wyrazy solidarności z walczącą Ukrainą i zapewniła, że gościnność i empatia z jaką spotkali się w naszej gminie na zawsze pozostanie w ich sercach.

Wszystkim uczestnikom dopisywał humor, do którego przyczynił się pokazem czarów i magii iluzjonista Pan Łukasz Szydlik. Uroczystość w Baranowie zakończył koncert w wykonaniu poznańskiej artystki Marty Grabowskiej dedykowany Ludziom Dobrej Woli, którym los dzieci osieroconych jest bliski sercu oraz wspólny obiad.
Zapraszamy do obejrzenia relacji:
https://www.youtube.com/watch?v=46ext5cHaCo


Gwiazdkowa uroczystość wręczenia darów serca w dniu 10 grudnia 2022 r.

Począwszy od 1981 r., każdego roku przed Gwiazdką, Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot przekazuje podopiecznym dary serca ufundowane dzięki ofiarności sympatyków naszych działań. Przez ponad 40 lat uroczystości te odbywały się systematycznie w różnych miejscach na terenie całego kraju.

W dniu 10 grudnia br. o godz. 12.00 po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w siedzibie stowarzyszenia w Baranowie przy ulicy Wiosennej 61 inaugurując cykl kolejnych, bezpośrednich spotkań darczyńców z beneficjentami.

Z okazji jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenie otrzymało dar wyjątkowy: modernizację pomieszczeń siedziby organizacji i jej przystosowanie do organizowania tej i następnych uroczystości wręczania darów.

Dobroczyńcą głównym gwiazdkowej uroczystości była Pani Barbara Lewandowska, która w minionych latach współpracowała ze Stowarzyszeniem, a tym razem ufundowała wsparcie finansowe dla dzieci z trzech domów dziecka (po 10 tys. PLN dla każdej placówki). Obdarowane zostały dzieci z dwóch wielkopolskich domów dziecka oraz jednego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, z którym współpracujemy od wielu lat przy usamodzielnieniu wychowanków oraz pomagając przy remoncie tej placówki.

Uroczystość w dniu 10 grudnia 2022 r. to także wspomnienia z 4 dekad działalności: zebrani obejrzeli film dokumentalny z 1982 r. poświęcony początkom naszej działalności, udostępniony przez TVP Poznań na tę okoliczność. Były niespodzianki artystyczne (pokaz iluzjonisty), wzruszenia oraz wspólny obiad.

Działacze szczególnie zasłużeni zostali uhonorowani Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”.
Zapraszamy do obejrzenia programu publicystycznego poznańskiej Telewizji związanego z tym wydarzeniem charytatywnym:
https://poznan.tvp.pl/65008350/pomoc-dla-podopiecznych-domow-dziecka-09122022


Spotkanie jubileuszowe z okazji 40-lecia działalności

W sobotę 25 czerwca 2022 r. w siedzibie stowarzyszenia odbyło się jubileuszowe spotkanie członków  naszej organizacji. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć o Tych, których miejsce puste jest tylko fizycznie. Wspominaliśmy szczególne wydarzenia z naszej historii utrwalone na kartach okolicznościowego folderu.
Szczególnie miłym podsumowaniem czterdziestolecia działalności stowarzyszenia jest reportaż poznańskiej Telewizji pt. Ludzie otwartych serc - link poniżej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Spotkanie jubileuszowe

Spotkanie jubileuszowe

Reportaż pt. Ludzie otwartych serc
https://poznan.tvp.pl/61190427/stowarzyszenie-pomocy-mieszkaniowej-dla-sierot-dziekuje-tvp3-poznan